Letní dětský tábor 2020

1. - 8. srpna 2020 | KAPACITA NAPLNĚNA!

Letos proběhne již 11. ročník dětského stanového tábora s přírodovědným zaměřením, tentokrát pod taktovkou našeho spolku. Klademe důraz na spolupráci dětí různého věku, proto je tábor určen pro děti od 3 do 18 let. Letošní ročník proběhne na samém začátku srpna v katastru obce Černětice na břehu řeky Volyňky. Kapacita tábora je 30 dětí. Po odborné stránce tábor zajišťuje hlavní vedoucí Jiří Rom, biolog vzděláním, profesí i koníčky. Tým samozřejmě doplní zkušený kuchař, hudebník a zdravotník. 

Hudební nástroje, dalekohledy, lupy a síťky na motýly s sebou!

V případě účasti nezapomeňte:

  • Lékařský posudek - je nutný posudek s letošním datem
  • Potvrzení o bezinfekčnosti - předáte až při příjezdu dítěte na tábor. Potvrzení musí být podepsané zákonným zástupcem dítěte.

Setkání starostů na řece Otavě

16. 6. 2020 od 17:00 ve Starých Kestřanech, Restaurace Ovčín - Golf Resort

Vzhledem k stále sílícímu tlaku investorů na budování vodních děl na řece Otavě se uskuteční jednání o budoucím společném postupu, kterým bychom zabránili dalším devastacím řeky. Zároveň prodiskutujeme další možné postupy pro zvýšení ochrany okolní fauny a flory. K účasti jsme vyzvali jak odborníky (z Českého rybářského svazu, Povodí Vltavy, Fakulty Rybářství a ochrany vod), tak i naše politické zástupce (starosty okolních obcí, předsedu poslaneckého klubu KDU-ČSL, ministra životního prostředí). Vítání jsou i všichni, kteří mohou svou odborností a znalostmi přispět do diskuze. Kapacita sálu je však omezená, proto, prosíme, hlaste váš zájem o účast na náš email info@sudomerskeproudy.cz

program: 

  • informace o nově vzniklé situaci v Zátaví u Písku
  • seznámení se stavem Řeky Otavy v Sudoměři
  • představení návrhu na řešení
  • diskuze
Drazí členové spolku,

doufáme, že se v těchto těžkých chvílích máte krásně a užíváte rodinné atmosféry :) Bohužel Vám musíme oznámit, že plánované akce, které se měly konat 4.4. Malování vajíček a pletení pomlázek spolu s Velkopátečním koupáním 10.4. jsou předběžně zrušeny... Pokud se situace změní, budeme Vás o tom včas informovat :)

Nepodléhejme panice a vzdejme vděk za zastavení času a uvědomění si životních priorit :)

S láskou Vaše SP ☘️🍃


Beseda o výstavbě MVE na Otavě

4. 3. 2020 od 18 hodin v Hostinci u Žižky v Sudoměři

Srdečně Vás všechny zveme ve středu 4.3.2020 od 18 hodin na besedu o řece Otavě a jejímu vztahu k Sudoměři. Proběhnou dvě krátké informativní přednášky o událostech kolem výkupu pozemků a stavby vodní elektrárny následované diskuzí, kde se pokusíme zodpovědět všechny Vaše dotazy.
Přednášet budou:
Ing. arch. Josef Smutný - architekt a místopředseda spolku Sudoměřské proudy přednese o významu řeky pro obec a celém správním procesu, který předchází případné výstavbě malé vodní elektrárny. Dozvíte se, co přesně se v tomto ohledu již událo a v jakém stavu se věc v současnosti nachází.
Ing. Pavel Vrána Ph.D.- odborný referent pro oblast životního prostředí a ichtyologie Českého rybářského svazu promluví o dopadech malých vodních elektráren na tok řeky a její společenstva.

Videa z přednášky můžete najít na fb odkazu:

https://www.facebook.com/petr.hladik.18/posts/880170019099330 

Vytvořenou událost naleznete:

https://www.facebook.com/events/570589073532127/ MASOPUSTNÍ MAŠKARNÍ PRO DĚTI :)

22. 2. 2020 od 15 hodin

Spolek Sudoměřské proudy zve Vás a Vaše ratolesti do sudoměřské hospody na masopustní maškarní odpoledne plné her a tance dne 22.2.2020 od 15 hod :) Tešíme se,že dorazíte :) 

https://www.facebook.com/events/2337111349914110/ SUDOMĚŘSKÝ MASOPUST 2020

15. 2. 2020 ve 13 hodin

https://www.facebook.com/events/480480459301713/

Spolek Sudoměřské proudy Vás srdečně zve na SUDOMĚŘSKÝ MASOPUST 2020!
Připravte masky a pojďte si užít trochu tradice a zábavy :) Sraz bude 15.2.2020 v 13hod před hospodou v Sudoměři:) PRVNÍ KOUPÁNÍ V OTAVĚ

19. 4. 2019, sraz ve 13 hodin na návsi

Velikonoce jsou tu a my bychom byli rádi, kdybyste se k nám připojili na první letošní koupání v Otavě :)

Přijďte se s námi vykoupat poprvé v tomto roce! Nejen že si užijeme legraci, ale uděláme skvělou věc pro naše zdraví.. Rozproudíme lymfu, pocítíme to příjemné mrazení ledové vody, osvěžíme kolektiv a ještě si poklepeme na ramena, jací jsme "borci"!
Sraz v 13 hod na návsi v Sudoměři a následně popojdeme k naší krásné Otavě.
Heslo dne: Vezmi s sebou koho potkáš a jednoduše překonej sám sebe! :)  

Veřejná informativní SCHŮZE

29. 3. 2019 od 20 hodin 

Dne 29.3.2019 se od 20 hodin pořádá veřejná informativní schůze v sudoměřské hospodě pro občany Sudoměře - chcete zjistit, jak pokračuje tah proti vystavění elektrárny? Máte otázky na členy spolku nebo byste rádi přidali ruku k dílu? Tak neváhejte a zúčastněte se schůze. Informace ze schůze najdete také poté v sekci novinky