Přednáška o Janu Žižkovi se dostala až do Strakonické televize

Historik a autor nejpodrobnější knihy o Janu Žižkovi, Prof. PhDr. PETR ČORNEJ, DrSc., oslovený naším spolkem na přednášku, která je více než žádoucí pro obec Sudoměř, nás poctil svou návštěvou a přednáškou, na kterou se sjeli obyvatelé sousedních i vzdálenějších měst a okolí. Účast byla velmi vysoká - no, podívejte se sami :)

Ještě jednou DĚKUJEME!

https://youtu.be/MB67AUbL0d8


Slavnosti sládka Řehoře ve Strakonických listech


V Sudoměři u mlýna se odehrál první ročník festivalu pro řeku Otavu 

20. 9. 2020 | MusicGATE

Multižánrový festival, který uspořádal spolek Sudoměřské proudy ve dnech 18. a 19. září 2020 nabídl návštěvníkům pestrý program pro celou rodinu. 


Rybáři zuří: Vznikne na krásném úseku řeky vodní elektrárna? Rybáři jsou v pozoru!

22. 6. 2020 | IN rybář

Na řece Otavě na jezu v Sudoměři u Čejetic na Strakonicku má vzniknout nová malá vodní elektrárna. Pokud by ke stavbě došlo, pak by to byla třetí malá vodní elektrárna na daném jezu. Problémem je, že například podle spolku Sudoměřské proudy by Otava v půlkilometrovém úseku přišla o vodu. Proti stavbě malé vodní elektrárny ale brojí i rybáři. Ti například tvrdí, že stavba malé vodní elektrárny je neslučitelná se životem ryb v řece.


OBRAZEM: Byl u Zátaví porušen zákon? To posoudí úřady

19. 6. 2020 | Písecký DENÍK

Nechtějí stavbu malé vodní elektrárny (MVE) na řece Otavě v Sudoměři a nelíbí se jim stav v okolí MVE u Zátaví. Spolek Sudoměřské proudy dlouhodobě vyvolává debatu na toto téma a nyní si přizval na pomoc odborníky a zástupce obcí na Otavě. Setkali se v Kestřanech. 


U Sudoměře další vodní elektrárna nebude. Zatím

18. 6. 2020 | MF Dnes

Podnikatel Robert Turinský nyní malou vodní elektrárnu u Sudoměře nepostaví. Lidé upozorňují i na zásahy u jeho díla v Zátaví.


Setkání starostů kvůli situaci v Zátaví

17. 6. 2020 | Jihočeská televize

Reportáž o setkání starostů a celé kauze kolem MVE se objevila také v Jihočeské televizi.


Reakce na článek z Týdeníku Strakonicko ze dne 10. 6. 2020

17. 6. 2020 | Týdeník Strakonicko 

Na článek "Provozovatel vodní elektrárny v Zátaví vyhrožuje a zastrašuje. V Sudoměři mají z elektrárny obavy", který vyšel v týdeníku Strakonicko 10. 6. 2020 vyšly v následujícím čísle hned dvě reakce - od pana Turinského, majitele malé vodní elektrárny v Zátaví a paní Jelínkové, čtenářky týdeníku. 


Bouřlivá debata o vodních elektrárnách. V Sudoměři nebude

17. 6. 2020 | Týdeník Strakonicko


Spor o MVE na Otavě

17. 6. 2020 | Česká televize - Události v Regionech

Na úterní akci natáčela i Česká televize. Reportáž o plánované MVE se objevila v regionálních Událostech.


Sudoměřské proudy víří vodu v Otavě

17. 6. 2020 | Strakonický DENÍK

Online je celý článek je dostupný pouze pro předplatitele:


Spolek protestuje proti stavbě malé vodní elektrárny na Otavě

16. 6. 2020 | energyHUB, Naše voda

Spolek Sudoměřské proudy protestuje proti stavbě malé vodní elektrárny na řece Otavě v Sudoměři u Čejetic na Strakonicku. Podle spolku by to byla třetí taková elektrárna na tamním jezu a řeka by v půlkilometrovém úseku včetně peřejí přišla o vodu. Na dnešní debatě se starosty i odborníky to ČTK řekla předsedkyně spolku Sudoměřské proudy Jana Hrdinová. Podle Českého rybářského svazu je stavba neslučitelná se životem ryb v řece.

Provozovatel vodní elektrárny v Zátaví vyhrožuje a zastrašuje. V Sudoměři mají z elektrárny obavy

10. 6. | Týdeník STRAKONICKO


Reportáž o elektrárně v Zátaví ve zprávách Jihočeské televize

2. 6. 2020 | Jihočeská televize


Návštěva Jana Bartoška na Strakonicku: Městská policie, senioři i příroda

9. 8. 2019 | KDU-ČSL JIhočeský kraj

Ve čtvrtek 8. srpna navštívil poslanec a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek okres Strakonice. Jednalo se letos už o jeho několikátou návštěvu v severozápadní části Jihočeského kraje.


Zdechovský (KDU-ČSL) podpořil zachování sudoměřských peřejí

27. 6. 2019 | Parlamentní listy

Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský navštívil v pondělí 24. června jihočeskou Sudoměř a setkal se zde se zástupci místní občanské iniciativy Sudoměřské proudy, kteří usilují o zachování vzácné přírodní lokality na řece Otavě poblíž obce, často nazývané sudoměřské peřeje. 


Tomáš Zdechovský podpořil zachování sudoměřských peřejí

25. 6. 2019 | KDU-ČSL Jihočeský kraj

Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský navštívil v pondělí 24. června jihočeskou Sudoměř a setkal se zde se zástupci místní občanské iniciativy Sudoměřské proudy, kteří usilují o zachování vzácné přírodní lokality na řece Otavě poblíž obce, často nazývané sudoměřské peřeje. 


Skutečný odpor? A co zlost kvůli penězům

11. 11. 2011 | Strakonický DENÍK

Podnikatel ze Zátaví na Písecku Robert Turínský chtěl v Sudoměři na Otavě stavět vodní elektrárnu. Odpor obyvatel Sudoměře a okolí ale jeho záměr vynuloval. Byl tak silný, že ve svých snahách pokračovat nebude. "Nechci pokračovat ve svých záměrech tam, kde by odporovaly většinové vůli občanů, kterých se týkají," vysvětlil. 

Lhaní kolem pozemků. Vodní elektrárna zatím nebude

9. 11. 2011 | Týdeník STRAKONICKO


Lidé ze Sudoměře zachránili peřeje na Otavě. Elektrárna tu nebude

7. 11. 2011 | iDNES

Obyvatelé Sudoměře na Strakonicku zachránili před zkázou kus řeky Otavy. Přesvědčili totiž zastupitele města, aby neprodávali pozemek podnikateli, který chtěl u jednoho z nejhezčích míst na řece postavit vodní elektrárnu. Podali kvůli tomu celkem 45 námitek.